H

Haller Adam, Dobry terapeuta – wywiad (tekst)

Fragment

“Zaczyna się od tego, ze dobry to znaczy taki, który wie co robi, którego praca osadzona jest na jakiejś bazie. Nie chodzi mi tu, że ma być konkretna szkoła terapii (Gestalt czy psychodynamiczna itp) ale żeby miał własną filozofię tego co robi. Żeby nie był to jedynie bezmyślny zlepek technik z różnych podejść, a jakiś spójny i wytłumaczalny sposób, koncepcja pracy i patrzenia na człowieka i jego sprawy. Nie musi się to jakoś specjalnie nazywać ale jak klient zapyta to powinien umieć sensownie wytłumaczyć co łączy z czym, jak i dlaczego.
Wielu terapeutów pracuje “bezstylowo” czyli w żadnym konkretnym podejściu, a część nawet nazwy wymyśla – prof. de Barbaro mówi, że jest terapeutą postmodernistycznym, Wojtek Eichelberger że integratywnym.”

Odnośnik

Link do wywiadu: http://gestalt.haller.krakow.pl/dobry-terapeuta/

Fragment “Zaczyna się od tego, ze dobry to znaczy taki, który wie co robi, którego praca osadzona jest na jakiejś bazie. Nie chodzi mi tu, że ma być konkretna szkoła terapii (Gestalt czy psychodynamiczna itp) ale żeby miał własną filozofię tego co robi. Żeby nie był to jedynie bezmyślny zlepek technik z różnych podejść, a…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content