[Nowy Gestalt]: Zmiana społeczna w podejściu Gestalt – Joseph Melnick

Termin: 21.02.2020 (najbliższa niedziela), 19:00-21:00

Słowa kluczowe: Zmiana społeczna, opór, konflikt, rzecznictwo, empatia.

Z wielką przyjemnością zapraszamy na kolejny Nowy Gestalt. Tym razem referuje Marta Hejnar, a przed spotkaniem będzie dostępne tłumaczenie w wersji roboczej (także Marty). Po korekcie i redakcji (czyli już pewnie w przyszłym tyg.) przetłumaczony artykuł zawiśnie w Bibliotece.

Osoby mówiące po angielsku mogą przeczytać tekst w British Gestalt Journal, Volume 26, 1 (2017).

UWAGA: Ponieważ tym razem przed spotkaniem będziemy wysyłać roboczą wersję tłumaczenia, osoby, które chcą wziąć udział w spotkaniu są proszone o podanie w komentarzu na KLUBIE GESTALT adresu mailowego (gdzie zostanie wysłane tłumaczenie).

Paul Goodman, 1960:
“Załóżmy, że przeprowadziłeś rewolucję, o której tyle mówiłeś i marzyłeś. Przypuśćmy, że wygrała właśnie twoja opcja i powstało społeczeństwo dokładnie takie, jakiego pragnąłeś. Jak by wyglądało Twoje życie w tym społeczeństwie? Zacznij w ten sposób żyć już teraz”.

Joseph Melnick. Streszczenie:
“Nasz świat jest bardzo złożony i pełen konfliktów. Wierzę, że stworzenie i wdrożenie zdrowego procesu ma zasadnicze znaczenie dla kultur i społeczeństw, by mogły się stać bardziej inkluzywne, oparte na współpracy i poszanowaniu a idealnie: bardziej pokojowe. W ten sposób może nastąpić pozytywna zmiana społeczna”.

Słowa kluczowe: zmiana społeczna, opór, konflikt, rzecznictwo, empatia.

Grupa otwarta. Bez zapisów.
Adres Zooma na Klubie Gestalt