Kategorie
News

[Nowy Gestalt]: Zmiana społeczna w podejściu Gestalt – Joseph Melnick

Termin: 21.02.2020 (najbliższa niedziela), 19:00-21:00

Słowa kluczowe: Zmiana społeczna, opór, konflikt, rzecznictwo, empatia.

Z wielką przyjemnością zapraszamy na kolejny Nowy Gestalt. Tym razem referuje Marta Hejnar, a przed spotkaniem będzie dostępne tłumaczenie w wersji roboczej (także Marty). Po korekcie i redakcji (czyli już pewnie w przyszłym tyg.) przetłumaczony artykuł zawiśnie w Bibliotece.

Osoby mówiące po angielsku mogą przeczytać tekst w British Gestalt Journal, Volume 26, 1 (2017).

UWAGA: Ponieważ tym razem przed spotkaniem będziemy wysyłać roboczą wersję tłumaczenia, osoby, które chcą wziąć udział w spotkaniu są proszone o podanie w komentarzu na KLUBIE GESTALT adresu mailowego (gdzie zostanie wysłane tłumaczenie).

Paul Goodman, 1960:
“Załóżmy, że przeprowadziłeś rewolucję, o której tyle mówiłeś i marzyłeś. Przypuśćmy, że wygrała właśnie twoja opcja i powstało społeczeństwo dokładnie takie, jakiego pragnąłeś. Jak by wyglądało Twoje życie w tym społeczeństwie? Zacznij w ten sposób żyć już teraz”.

Joseph Melnick. Streszczenie:
“Nasz świat jest bardzo złożony i pełen konfliktów. Wierzę, że stworzenie i wdrożenie zdrowego procesu ma zasadnicze znaczenie dla kultur i społeczeństw, by mogły się stać bardziej inkluzywne, oparte na współpracy i poszanowaniu a idealnie: bardziej pokojowe. W ten sposób może nastąpić pozytywna zmiana społeczna”.

Słowa kluczowe: zmiana społeczna, opór, konflikt, rzecznictwo, empatia.

Grupa otwarta. Bez zapisów.
Adres Zooma na Klubie Gestalt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *