Fragment

Szczególnie bolesnym przykładem takiego ścierania się nowych idei z utartymi sposobami postrzegania świata są wydarzenia jakie mają miejsce w obszarze różnorodności seksualnej i płciowej. Weźmy na przykład trwającą w Wielkiej Brytanii i innych krajach zachodnich debatę wokół ustawy o uznaniu płci (w ang. Gender Recognition Act) oraz przedłużającą się, często paskudną wręcz kłótnię, która przetoczyła się przez pierwsze strony gazet po tym, jak autorka powieści Harry Potter, JK Rowling, ostrzegła, że TRANS-aktywizm jest niebezpieczny dla kobiet cispłciowych (osób, które identyfikują się jako kobiety i zostały przypisane do płci żeńskiej przy urodzeniu).

Eksperyment 2
Czy dostrzegasz rozróżnienie, jakiego dokonała JK Rowling między kobietami cispłciowymi a kobietami trans? Kobiety trans to osoby, które identyfikują się jako kobiety, ale przy urodzeniu przypisano im płeć męską. W rzeczywistości JK Rowling mówiła, że kobiety trans nie są kobietami… Jestem więcej niż pewien, że masz swój własny pogląd na ten temat. Zauważ swoje uczucia i myśli na ten temat, i porozmawiaj o tym z innymi w parach. A teraz proszę podziel się swoim doświadczeniem z resztą grupy.

Dodatkowe informacje

Tłumaczenie seminarium „Wprowadzenie do Tematyki Tożsamości Płci w podejściu terapii Gestalt”, który w języku angielskim odbył się w ramach Letniej Intensywnej Szkoły Praktyki w Odeskim Instytucie Gestalt, 26 sierpnia 2020 r.

Odnośnik do części 1

bibliotekagestalt.pl/dokumenty/01_Gender_and_Gestalt_therapy.pdf