Trzecia część seminarium stanowi krótki przegląd konceptualizacji różnorodności płciowej w społeczeństwach innych niż wyłącznie zachodni krąg kulturowy. Przy tej okazji przytoczę też kilka przykładów konceptualizacji płci z przeszłości, również na kontynencie europejskim.

Czwarta część stanowi już ostatnią część tekstu seminarium na temat tożsamości płciowej. W tej części skupiam się na pracy terapeutycznej z osobami o różnorodnej tożsamości płciowej. Konsolidując zarazem naszą wiedzę na ten temat nie chcę utracić łączności z jej szerszym socjo-politycznym i historycznym kontekstem, który starałem się od samego początku unaocznić, dlatego przybliżę też znaczenie poszczególnych liter w nazwie LGBTQ, która jest jednym z najczęściej używanych skrótów w stosunku do osób o różnorodnej płci, seksualności i relacyjności, gdzie litera „T” symbolizuje osoby trans, a „I” – osoby intersex.

Powiązane:

Odnośnik:

Część trzecia: http://bibliotekagestalt.pl/dokumenty/03_Gender_and_Gestalt_therapy.pdf

Część czwarta: http://bibliotekagestalt.pl/dokumenty/04_Gender_and_Gestalt_therapy.pdf

Dodatkowe informacje

Tłumaczenie seminarium „Wprowadzenie do Tematyki Tożsamości Płci w podejściu terapii Gestalt”, który w języku angielskim odbył się w ramach Letniej Intensywnej Szkoły Praktyki w Odeskim Instytucie Gestalt, 26 sierpnia 2020 r.

Na obrazku: Pablo Picasso, Matka i dziecko | 1921

Skip to content