Migracja osób LGBTQ+ do Wielkiej Brytanii jest zwykle przedstawiana przez pryzmat zachodnio-centrycznej narracji w sposób wyidealizowany i uproszczony – „zacofane” osoby, „z prowincji” przenoszą się do nowoczesnej metropolii, gdzie mogą swobodnie wyrażać swoją prawdziwą tożsamość seksualną. „Taka narracja jest szczególnie nośna w rodzimych dyskursach dotyczących ‘coming-outu’, a także na szybko rozwijającej się międzynarodowej arenie związanej z ochroną praw człowieka” (Grewal i Kaplan, 2001). W rzeczywistości jednak każda wyprawa migracyjna to unikalny i złożony proces, który znacząco zmienia tożsamość jednostki. Niniejszy artykuł skupia się na rozmaitych osobistych doświadczeniach migrantów LGBTQ+, w tym moim własnym, próbując tym samym zmierzyć się z niektórymi dominującymi wyobrażeniami na temat queerowych migracji.

Źródło:

Na obrazku: The Bold Marauder, Michael-Reeder