Podróż do centrum samego/samej siebie. Miedzy fantazją, ciałem a integracją

28 kwietnia, 2023 - 30 kwietnia, 2023

1300zł – 1500zł

Rozpoczniemy pracę grupową poprzez wspólne, wyobrażeniowe zanurzenie się w niektórych centralnych aspektach siebie, by mocą fantazji w nowej sytuacji i w nowym otoczeniu otworzyć się na kontakt ze sobą.

Punktem wyjścia w GestaltBodyWork może być zarówno praca z ciałem, jak i podejście werbalne. Ta psychoterapeutyczna metoda pracy opiera się na dialogu z klientem/klientką oraz na pewnego rodzaju metodach fizycznych, których funkcją jest modyfikowanie wzorców oddychania, organizacji mięśniowej i schematu ciała.

Szczególną uwagę zwraca się na sposób oddychania i organizacji ciała oraz wzorce ruchowe i oczywiście na to, jak te obszary powiązane są z emocjami. Efektywną techniką jest świadomość i wsparcie procesu osoby w doświadczaniu siebie w różnych przejawach.

Wiemy, że istnieją precyzyjne powiązania pomiędzy oddychaniem a funkcjonowaniem Self. Jeśli występują przerwy na granicy kontaktu w interakcjach Ja -Ty, zawsze przejawia się to zakłóceniami oddychania, jak również napięciami mięśniowymi.

W pracy metodą GestaltBodyWork terapeuta pracuje często poprzez „otwieranie oddechu”, które umożliwia ożywienie przepływu pobudzenia w ciele i ekspresję silnych, często regresywnych emocji, a praca ze świadomością „tu i teraz” wspiera osobę w procesie odkrywania ich pierwotnego kontekstu. Dalsza praca ze świadomością, w oparciu o empatyczną i wrażliwą postawę terapeuty pozwala klientowi/klientce eksplorować i mierzyć się z tym, co wynika z pamięci ciała.

28 kwietnia, 2023
30 kwietnia, 2023