Teoria Poliwagalna w pracy terapeutycznej – neuropsychologiczne wsparcie dla relacyjnej Terapii Gestalt

17 listopada, 2023 - 18 listopada, 2023

700zł

Zapraszamy na warsztat mający na celu przybliżyć Teorię Poliwagalną i jej praktyczne zastosowanie w terapeutycznej pracy z klientem. Teoria Poliwagalna opisuje ewolucję oraz działanie autonomicznego układu nerwowego. Pokazuje, jak układ nerwowy utrzymuje organizmy przy życiu, a u ssaków także, jak wspiera regulację emocjonalną i dobre relacje społeczne. Teoria Poliwagalna obrazuje jakie strategie podejmują organizmy (w tym ludzie) w sytuacji zagrożenia, opisuje mechanizm powstawania traumy i z tej wiedzy wyprowadza konkretne strategie jej leczenia oraz budowania rezyliencji. Świadomość tych mechanizmów daje lepsze zrozumienie wielu ludzkich zachowań, a także oferuje terapeucie narzędzia do współtworzenia dobrej relacji z klientami i wsparcia klientów w budowanie ich zasobów.

W czasie warsztatu uczestnicy poznają:

• podstawowe założenia Teorii Poliwagalnej;
  • bazową wiedzę o trzech poziomach regulacji zachowania i jak wspierają one poczucie bezpieczeństwa i przetrwanie;
  • jak działają mechanizmy koregulacji emocji u ludzi i w jaki sposób wykorzystać tą wiedzę w gabinecie;
  • wiedzę, jak diagnozować stan pobudzenia układu nerwowego klientów, która determinuje użycie konkretnych technik i narzędzi wspierania klientów w radzeniu sobie z emocjami;
  • strategie budowania poczucia bezpieczeństwa i regulacji emocjonalnej;
  • wpływ traumy na system nerwowy i podstawowy schemat jej leczenia;
  • wiedzę czym jest proces neurocepcji, interocepcji i jak w praktyce budować świadomość cielesną i emocjonalną u klienta.

Całkowity koszt szkolenia to 700 zł. Płatny w 2 ratach. Dodatkowo należy wypełnić formularz uczestnictwa.

• Bezzwrotny zadatek w wysokości 300 zł jest płatny w ciągu 7 dni od daty wysłania wypełnionego formularza rejestracyjnego.
  • II rata – 400,00 zł, należy ją uiścić do 31.10.2023 r.

prowadząca: Agnieszka Zapart

Szkolenia Gestalt sp. z o.o.