[Grupa dla terapeutów/tek identyfikujących się jako LGBT+]

Grupa dla terapeutek/tów (wszelkich modalności) identyfikujących się jako LGBT+.

Kilka słów od pomysłodawczyń:

Od Wioli: Ula zaprosiła mnie do współtworzenia tej grupy. Dziękuję. Moje doświadczenie bycia w różnych grupach jako lesbijka, często nakłada na mnie wewnętrzne i zewnętrzne oczekiwania, że będę edukować, że będę tłumaczyć, pomieszczać mikroagersję i homofobię (najczęściej nieświadomą). Potrzebuję takich miejsc, gdzie mogę być sobą i nie tłumaczyć nic nikomu. Miejsc, gdzie mogę być przyjętą taką jaka jestem. Zapraszam Was do grupy. Wspólnie będziemy tworzyć to, co ma się zadziać.

Od Uli: Trochę obawiam się zakładania tej grupy i szykuję się na zarzuty dotyczące zamykania się w swoim środowisku, wykluczania itd. Jednocześnie mam poczucie, że cały czas integruję się z nie-swoim światem, który posługuje się nie-moimi, binarnymi, kategoriami, gdzie (za Merleau-Pontym) moje ciało nie porusza się w sposób samonieświadomy i gdzie czuję się przyjezdną (choć mile widzianą i przyjmowaną, za co jestem Wam wdzięczna). Potrzebuję kawałka “swojego” świata, z granicami, które oddzielają go od innych światów, nie dlatego, że chcę wykluczać osoby spoza LGBT+, ale żeby móc odpocząć i zyskać wsparcie do kontaktu.

Tym sposobem: zapraszamy do grupy terapeutów identyfikujących się jako osoby LGBT+ (także tych w związkach hetero). Ogólna komunikacja może odbywać się poprzez grupę mailingową (elastyczną wobec naszych harmonogramów), gdzie możemy rozmawiać i skąd możemy umawiać się na onlajny, grupy tematyczne czy inne projekty, szukając pasujących nam terminów.

Adres grupy: Aby się zapisać wyślij maila na adres: kontakt@wiolajaworska.pl

Twój email zostanie dodany do naszej listy (działa na Google Groups).

Na obrazku: Arearea I, Paul Gauguin, 1892

Grupa dla terapeutek/tów (wszelkich modalności) identyfikujących się jako LGBT+. Kilka słów od pomysłodawczyń: Od Wioli: Ula zaprosiła mnie do współtworzenia tej grupy. Dziękuję. Moje doświadczenie bycia w różnych grupach jako lesbijka, często nakłada na mnie wewnętrzne i zewnętrzne oczekiwania, że będę edukować, że będę tłumaczyć, pomieszczać mikroagersję i homofobię (najczęściej nieświadomą). Potrzebuję takich miejsc, gdzie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content