Doświadczenie samotności. Praca terapeutyczna z klientami z różnych generacji

19 czerwca, 2023 @ 08:00 - 17:00

530€

Współcześnie, klienci/pacjenci często trafiają do gabinetów z doświadczeniem głębokiej samotności. Objawia się ona w postaci różnych symptomów: depresyjnych, lękowych, ataków paniki, zespołów nadpobudliwości, poczucia straty czy kryzysu relacyjnego. W poszczególnych pokoleniach samotność uzewnętrznia się w odmienny sposób: inaczej u młodzieży i młodych dorosłych (Generacja Z i Alpha), u dorosłych (Generacja Y i X) oraz u seniorów (Baby Boomers, Silent Generation). Podczas warsztatu chcemy skupić się na różnicach w przeżywaniu doświadczenia samotności w kolejnych generacjach klientów. Nasz model pracy z samotnością bazuje na dwóch osiach. Pierwsza to rodzaje samotności znajdujące się u podłoża objawów zgłaszanych przez pacjentów. Druga to wiedza z zakresu przemian społeczno-kulturowych, mających wpływ na ewolucję problematyki pacjentów różnych generacji. Będziemy się odwoływać do teorii i praktyki psychoterapii Gestalt oraz do współczesnych rozważań z zakresu filozofii egzystencjalnej i społecznej. Uczestnicy warsztatu będą przyglądać się różnym obliczom samotności w perspektywie zmieniającej się dynamiki społeczno-kulturowej, na przykładzie swoich pacjentów.

Data:
19 czerwca, 2023