Trening terapeutyczny w nurcie Gestalt

18 października, 2023 - 22 października, 2023

1600zł
W trakcie treningu szczególnie będziemy zwracać uwagę na proces grupowy, dając możliwość przyglądania się swojemu funkcjonowaniu w relacjach z innymi na 3 poziomach:
– intrapsychicznym,
– interpersonalnym,
– grupowym.
Pracujemy z delikatnością i poczuciem humoru. Wykorzystujemy metody projekcyjne; glinę, collage, rysunek i nasze ulubione… klocki LEGO.
Będziemy pracować w oparciu o teorię psychoterapii Gestalt, szukając spontaniczności, kreatywności, indywidualnych różnic, przyglądając się kontekstom społecznym i kulturowym. Poszerzy to świadomość uczestników w aspekcie relacji i da okazję próbowania nowych sposobów funkcjonowania w świecie.
Jak napisali autorzy PHG:
„… nasza metoda terapii jest następująca: ćwiczenie ja, rozmaitych identyfikacji i alienacji, przy użyciu eksperymentów polegających na rozmyślnym uświadamianiu sobie swoich różnych funkcji, aż do chwili spontanicznego odrodzenia się poczucia, że <<to ja jestem tym, który myśli, postrzega, czuje i działa>>. Od tego momentu pacjent może już samodzielnie przejąć stery”.
Ten cytat będzie naszym drogowskazem.

18 października, 2023
22 października, 2023
1600zł

Szkolenia Gestalt sp. z o.o.

Centrum Odkrycie
ul. Lea 123