C

Clemmens Michael Craig i Bursztyn Arye, Kultura i ciało: badanie fenomenologiczne i dialogiczne (tekst)

Streszczenie

Głównymi składnikami złożonego pola, w którym żyjemy, są nasze ucieleśnione self oraz kultury, w których funkcjonujemy. Jako terapeuci Gestalt musimy rozumieć i doceniać sposoby, w jakie kultura znajduje swój wyraz i ożywa poprzez nasze ciała, a także rozumieć różne motywy i sposoby ucieleśnionego istnienia naszych klientów. W tym pouczającym artykule dwóch terapeutów wywodzących się z różnych kultur wspólnie demonstruje swoje uznanie dla tych podstawowych warunków pola i sposobu, w jaki kształtują one naszą pracę jako terapeutów. Artykuł ten oparty jest na rozdziale, który ma być zamieszczony w Making a Difference, pod redakcją Talii Levine Bar-Yoseph, publikacji, która ukaże się wkrótce. Redaktor British Gestalt Journal dziękuje autorce i redaktorowi za zgodę na publikację tego materiału.

Tłumaczenie

Ula Krasny

Źródło

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w British Gestalt Journal 12(1). Pełny numer jest dostępny do nabycia na stronie britishgestaltjournal.com