„Jeść, nie jeść, żyć. Zaburzenia odżywiania w ujęciu Gestalt”

6 października, 2023 - 7 października, 2023

1250zł
Zapraszamy na 2-dniowy warsztat poświęcony tematyce zaburzeń odżywiania. Chcemy przyjrzeć się temu problemowi z perspektywy teorii/praktyki Gestalt, czyli jako twórczej formie przystosowania do środowiska. Wychodząc od tradycyjnych klasyfikacji, będziemy szukać nowego języka i sposobów rozumienia osób doświadczających schematyzmu i usztywnień w relacji z jedzeniem. Zaproponujemy spojrzenie pełne empatii dla tej „dramatycznej formy kobiecej kreatywności” (E. Conte, M. Mione). Uwzględniając wpływ kultury, mnogość podejść w leczeniu zaburzeń odżywiania oraz zjawisko współ-tworzenia w sytuacji terapeutycznej, omówimy ten problem z perspektywy teorii pola, holizmu oraz podejścia relacyjnego w psychoterapii. Będziemy eksplorować temat w oparciu o teorię/praktykę Gestalt, jak również w odniesieniu do osobistych treści wnoszonych przez uczestniczki_ków.

6 października, 2023
7 października, 2023