Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzikie Gniazdo. Mieć korzenie w niebie.

1 czerwca, 2023 - 4 czerwca, 2023

1800zł
Dzikość jest wiecznie w nas, uśpiona jak ziarno o twardej skorupie, czekająca na ogień lub powódź, która je ponownie obudzi.
Gary Snyder
Intencją Dzikiego gniazda jest wspieranie kobiet w dojrzewaniu i tworzeniu wspólnot, które w tym procesie mogą być dla nich chórem. Mamy przyjemność zaprosić Cię na trzecią edycję Dzikiego gniazda.
Dzikie gniazdo to wołanie do kobiet, by usiadły razem w kręgu życia i wsłuchały się w porządek Animy. Animy, która uczy nas rozumienia bycia jako procesu stawania się. Obejmuje różnice, kołysze ambiwalencję. Wspiera w odnajdywaniu miłości ukrytej w podatności na zranienie. Zna język pierwotnych wspólnot. Czasami przychodzi do Ciebie w snach, baśniach i pieśniach. W świętej geometrii drzew, w pustych dziuplach.
To ona pomaga siedzieć na kamieniu wystarczająco długo, gdy nie wiesz co zrobić. Jest cierpliwa, jak woda. Odżywia Twoje korzenie i skrzydła. Jest przewodniczką archetypowego porządku. Uczy rozpoznawać to, co żywe. Z miłością do Ziemi niesie w sobie moc uzdrowienia.
Wsłuchamy się w jej głos, odnajdziemy pierwotny rytm. Upleciemy razem dzikie gniazdo. Poprzez ruch i wyobraźnię poszukamy jakości, które pobudzą osobistą i kolektywną moc.
Nasze stopy, brzuchy i dłonie oraz przyroda staną się przewodniczkami w tej podróży.
W tym roku naszymi towarzyszkami będą Dakinie, podniebne tancerki. Skoncentrowana energia kobiecego pierwiastka. Odzwierciedlająca to, co w nas pełne pasji, ognia i pragnień. Budzące czasami namiętność, rozpoznające święty gniew. Siostry Kali, wnuczki Czerwonej Demeter. Bosymi stopami szukające rytmu kobiecych opowieści. Rozpoznamy je w naszych kościach, krwi, wdechu i wydechu.
W godnie patrzących. W godnie siedzących. W godnie stojących.
W tańczących ucieleśniona obecność pomiędzy niebem a ziemią.
Dzikie gniazdo stanie się naczyniem do uzdrawiającego ruchu. Pozwolimy także odpocząć ciałom i duszom wędrując po lesie, wylegując się w hamaku, zanurzając się codziennie w ciszę. Ciszę jako przestrzeń żywotnego trzymania.
Wieść o podróży puszczamy z zaufaniem w świat, wsparte o moc równonocy wiosennej, która jest zapowiedzią nowego życia, kwitnienia i światła.
Jeśli słyszysz w sobie wołanie, to zapraszamy do kręgu.

Szczegóły

Początek:
1 czerwca, 2023
Koniec:
4 czerwca, 2023
Koszt:
1800zł
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/544580311100243/?ref=newsfeed

Organizator

Dziki Brzeg Monika Gendek; Psychoterapia Gestalt Alicja Gruszka-Nowak

Miejsce wydarzenia

Fundacja K-ochana
Kornatka 52
Dobczyce,
+ Google Map
Skip to content