Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Healing Trauma in the Path of Recovery: A Compassionate/Relational Gestalt Approach – Podejście Gestalt do uzdrawiania traumy i wspierania powrotu do zdrowia

16 czerwca - 18 czerwca

1500zł

Warsztat skierowany jest dla psychoterapeutów i psychoterapeutów w szkoleniu. Zaliczany jest do wymaganych godzin tzw. free choice, niezbędnych w procesie certyfikacji w nurcie Gestalt.

Traumatyczne dzieciństwo i wydarzenia życiowe kształtują sposób, w jaki jednostka postrzega siebie i świat, co ma bezpośredni wpływ na relacje, postrzeganie siebie, umiejętności radzenia sobie, poczucie własnej wartości itp.  Niestety, powszechnym i początkowo skutecznym sposobem radzenia sobie z wpływem traumy i przystosowywania się do świata są zachowania uzależniające. Przynoszą one chwilową ulgę i znieczulają ból emocjonalny i relacyjny. Celem warsztatu jest głębsze zrozumienie związku między uzależnieniem a traumą, roli układu nerwowego, niekorzystnych doświadczeń z dzieciństwa, teorii poliwagalnej oraz zastosowanie tej wiedzy w ramach psychoterapii Gestalt w celu wspierania procesu zdrowienia.

Szkolenie to będzie kładło nacisk na nauczanie klinicznego modelu leczenia traumy i uzależnień poprzez przedstawienie związku między uzależnieniem a traumą, roli układu nerwowego oraz zastosowania tej wiedzy w ramach podejścia gestaltowskiego/relacyjnego. Celem jest pomoc klientom w rozwinięciu ich zdolności do odkrywania granicy kontaktu i budowania nowych doświadczeń, które mogą prowadzić do możliwości rozwoju i zdrowienia.

Szczegóły

Początek:
16 czerwca
Koniec:
18 czerwca
Koszt:
1500zł
Witryna internetowa:
https://gestaltszkola.pl/warsztat-z-rafaelem-cortina/

Organizator

Łódzka Szkoła Gestalt
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Łódzka Szkoła Gestalt
Piotrkowska 125
Łódź,
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Skip to content