Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztat „ Sex Sex Sex workshop…. And more sex! Building our ground as therapists to work with sex” – „Praca z seksem. Budowanie fundamentów w pracy terapeutycznej z seksem”

14 października, 2023 - 15 października, 2023

1300zł

Co nam się podoba pod względem seksualnym? Co nas podnieca? Wokół czego czujemy wstyd lub poczucie winy? Czy mamy nierozwiązane traumy związane z seksem? Gdzie kręci nas uprzedmiotowienie lub „inność” drugiej osoby? Czy istnieją części naszej seksualnej osobowości, które spychamy pod ziemię? Komu zapłacono za seks?

Nie wszyscy rozmawiają o seksie w terapii. Kiedy o seksie mówią gestaltyści, często jest on „oczyszczany” i mówi się o nim jako o „ładunku erotycznym” – Erosie. A co z tym, co trudne? Co z tym, co brudne? Co z częściami, które nie pasują dobrze do tego, za kogo lubimy się uważać?

Rozmowa o seksie, naszych ciałach seksualnych i osobowościach może wydobyć na powierzchnię aspekty wstydu, izolacji, traumy, dynamiki przywilejów/opresji, a duchowa tożsamość może zostać wyodrębniona z codziennej osobowości i zakodowana w naszej seksualnej jaźni. Te części nas samych mogą często pozostać nietknięte podczas szkoleń terapeutycznych, a nawet samej terapii, ze względu na połączenie tabu, stopnia zaufania i osobistej intymności, które są niezbędne do dzielenia się naszymi seksualnymi jaźniami.

Podczas dwudniowego warsztatu John postara się stworzyć wystarczająco bezpieczną przestrzeń do dzielenia się, wspierania i utrzymywania tego, kim jesteśmy seksualnie. Nie będzie wymogu dzielenia się czymkolwiek, co nie jest komfortowe do zbadania. Będzie miejsce na rozmowy o seksie, naszych seksualnych historiach i na eksperymentowanie z dzieleniem się aspektami naszej seksualnej jaźni.

Tematy do zbadania obejmują:

  • rozwój seksualny
  • odzyskiwanie doświadczeń seksualnych po nadużyciach/traumach seksualnych
  • władza, kultura i seks
  • relacyjność i nierelacyjność w seksie
  • starzenie się
  • jak odnosimy się do naszych ciał seksualnych i wstydu
  • seksualna gra… zabawa z seksem, seks zabawki
  • seks i duchowość

Warsztat pozwoli zapoznać się z pracą Johna Gillespie oraz umożliwi uczestnikom pracę w większym komforcie z doświadczeniami klientów w zakresie seksu i/lub pozwoli osiągnąć większy stopień osobistego komfortu wokół seksu.

Szczegóły

Początek:
14 października, 2023
Koniec:
15 października, 2023
Koszt:
1300zł
Witryna internetowa:
https://gestaltszkola.pl/zajecia-rozwojowe-gestalt/praca-z-seksem-z-johnem-gillespie/

Organizator

Łódzka Szkoła Gestalt
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Łódzka Szkoła Gestalt
Piotrkowska 125
Łódź,
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia
Skip to content