Co nam się podoba pod względem seksualnym? Co nas podnieca? Wokół czego czujemy wstyd lub poczucie winy? Czy mamy nierozwiązane traumy związane z seksem? Gdzie kręci nas uprzedmiotowienie lub “inność” drugiej osoby? Czy istnieją części naszej seksualnej osobowości, które spychamy pod ziemię? Komu zapłacono za seks?
Nie wszyscy rozmawiają o seksie w terapii. Kiedy o seksie mówią gestaltyści, często jest on “oczyszczany” i mówi się o nim jako o “ładunku erotycznym” – Erosie. A co z tym, co trudne? Co z tym, co brudne? Co z częściami, które nie pasują dobrze do tego, za kogo lubimy się uważać?
Rozmowa o seksie, naszych ciałach seksualnych i osobowościach może wydobyć na powierzchnię aspekty wstydu, izolacji, traumy, dynamiki przywilejów/opresji, a duchowa tożsamość może zostać wyodrębniona z codziennej osobowości i zakodowana w naszej seksualnej jaźni. Te części nas samych mogą często pozostać nietknięte podczas szkoleń terapeutycznych, a nawet samej terapii, ze względu na połączenie tabu, stopnia zaufania i osobistej intymności, które są niezbędne do dzielenia się naszymi seksualnymi jaźniami.
Podczas dwudniowego warsztatu John postara się stworzyć wystarczająco bezpieczną przestrzeń do dzielenia się, wspierania i utrzymywania tego, kim jesteśmy seksualnie. Nie będzie wymogu dzielenia się czymkolwiek, co nie jest komfortowe do zbadania. Będzie miejsce na rozmowy o seksie, naszych seksualnych historiach i na eksperymentowanie z dzieleniem się aspektami naszej seksualnej jaźni.
Tematy do zbadania obejmują:
Warsztat pozwoli zapoznać się z pracą Johna Gillespie oraz umożliwi uczestnikom pracę w większym komforcie z doświadczeniami klientów w zakresie seksu i/lub pozwoli osiągnąć większy stopień osobistego komfortu wokół seksu.