Psychoterapia grupowa Gestalt dla osób dorosłych

9 listopada, 2023 - 27 czerwca, 2024

150zl
Zapraszamy osoby dorosłe na inkluzywną (dla każdej_go) psychoterapię grupową w nurcie Gestalt, która odbędzie się we Wrocławiu w Instytucie Rozwoju – W Przestrzeni.
PSYCHOTERAPIA GRUPOWA może Ci pomóc jeśli:
– masz trudność z funkcjonowaniem w grupie/ rodzinie/ związkach
– bycie w grupie osób powoduje w Tobie stres, utratę możliwości, które masz w kontakcie indywidualnym
– czujesz się gorzej w towarzystwie grupy osób, doświadczasz wtedy negatywnych uczuć
– trudno Ci wyrażać swoje emocje, zdanie czy opinie lub boisz się oceny, wykluczenia, konfliktów itp.
-tracisz swoją perspektywę podporządkowujesz się innym/ przyjmujesz rolę liderską, bierzesz odpowiedzialność za innych, zawłaszczasz całą przestrzeń, nie pozwalasz innym działać, kontrolujesz innych
– jeśli nie umiesz odnaleźć się w grupie, masz trudności ze zrozumieniem norm grupowych,
– masz nieadekwatne reakcje zależności / niezależności wobec osób w grupie co nie pozwala na podtrzymanie zdrowych relacji
– czujesz, że w relacjach grupowych przyjmujesz zawsze tę samą rolę.
PSYCHOTERAPIA GRUPOWA ma różne możliwości i może:
– zmniejszyć poczucie izolacji emocjonalnej (masz z kim dzielić swoje doświadczenia i uczyć się jak to robić)
– budować przestrzeń dla każdej osoby i wspólnoty (grupowości), udzielać pomocy poprzez wzajemne wsparcie
– dostarczać bogatych i korektywnych doświadczeń relacyjnych (tworzenie, dynamika, korekta własnych destrukcyjnych schematów, kończenie)
– ubogacenie własnych przekonań, postaw, wartości i wiedzy dzięki poznaniu perspektyw innych osób
– dać wsparcie w przeżywanej problematyce (np. lęki, depresyjność, doświadczanie przemocy – w tym dyskryminacji, problemy z samoakceptacją, dysforia, wstyd, seksualność)

Pracujemy w nurcie Gestalt (humanistyczno-doświadczeniowym), czyli opieramy się na procesach naszych relacji, poszerzamy swoją świadomość w trzech obszarach: myśli, uczuć, ciała. Doświadczamy tego tu i teraz, naturalnie i w obrębie dobranych interwencji psychoterapeutycznych (wspólnie budowanych).

Oprócz początkowych spotkań integracyjnych polega na swobodnej wymianie, wnoszeniu wątków przez osoby, czasem opiera się na pracy z konkretną osobą, czasem dotyczy wszystkich na raz. Terapeu_i moderują przebieg w różnym stopniu, czasem tylko wspierają komunikację, czasem prowadzą konkretną pracę, doświadczenie, czy dyskusję. Grupa swoją obecnością i poziomem zaangażowania cały czas pracuje i ma znaczenie.

osoby prowadzące:
Aneta Jakubiec-Pińczuk (ona/jej) – psycholożka, psychoterapeutka Gestalt w trakcie certyfikacji, ukończyła także szkolenia ze wsparcia psychologicznego dla osób LGBT+/GSRD.

Rafał Lewandowski (on/jego) – psycholog, psychoterapeuta Gestalt w trakcie certyfikacji, psychoseksuolog, ukończył liczne szkolenia z pomocy psychologicznej dla osób LGBT+/GSRD.

9 listopada, 2023
150zl