“Być widzianym w działaniu”: relacyjne podejście do lęku przed ekspozycją oraz fobii społecznej.
Trema oraz fobia społeczna są wszechogarniającymi doświadczeniami, które – w jakimś stopniu – dotykają niemal każdego w pewnym momencie życia. Są one częścią doświadczenia wielu osób, z którymi pracujemy jako terapeuci. Czasem pozostają one niezauważone. Mogą również stanowić znaczącą część tego, co dzieje się pomiędzy terapeutą a klientem/pacjentem w trakcie sesji. Przyjrzenie się tym doświadczeniom z relacyjnego i sytuacyjnego punktu widzenia rzuca światło na strukturalne aspekty, leżące u podstaw sytuacji, w której one się pojawiają.
Temat ten prezentuje David Picó, który prowadził dla Szkoleń Gestalt warsztat: „Lęk przed ekspozycją i fobia społeczna” (wrzesień 2020).

David Picó jest psychologiem i psychoterapeutą Gestalt, prowadzi praktykę w Walencji, w Hiszpanii. Jest trenerem w Centrum Gestalt w Walencji. Jego zainteresowanie tematyką lęku scenicznego ma swoje źródła w jego własnych doświadczeniach jako pianisty oraz wokalisty. Pracuje i uczy terapii Gestalt z perspektywy teorii pola. Jest zainteresowany zrozumieniem oraz rozwijaniem ram teoretycznych terapii Gestalt, stanowiących solidne wsparcie w praktyce terapeutycznej. David jest członkiem EAGT oraz Hiszpańskiego Stowarzyszenia psychoterapii Gestalt oraz należy, jako członek zrzeszony, do Nowojorskiego Instytutu Terapii Gestalt. Posiada doktorat z obszaru AI, przez ponad 20 lat wykładał na Politechnice w Walencji – obecnie pracuje tam wciąż na część etatu, ponieważ jego życie zawodowe pochłania praktyka terapeutyczna.

Skip to content