Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

W stronę wioski więzi – warsztat rozwojowy z pedagogiką Gestalt

27 maja, 2023 - 28 maja, 2023

350zł – 600zł

Weekendowy warsztat bazujący na założeniach pedagogiki Gestalt otwierający na autentyczność bycia w relacji ze sobą, bliskimi oraz społecznością, w której żyjemy.

Pedagogika Gestalt jest wprowadzeniem założeń podejścia Gestalt w obszar rodzicielstwa, wychowania i edukacji młodego pokolenia oraz propozycją całościowego modelu przygotowania rodziców i kadry pedagogicznej. Podstawowymi założeniami podejścia Gestalt jest m.in. holistyczna wizja człowieka – cielesnej, emocjonalnej i mentalnej istoty zanurzonej w przyrodniczym i społecznym kontekście oraz dynamiczna, kwantowa wizja świata – nieustannie aktualizujące się tu i teraz.

Specyfiką pedagogiki Gestalt jest przeniesienie akcentu z dziecka na dorosłego w funkcji rodzicielskiej i na jego samoświadomość w trzech wymiarach – CIAŁO – EMOCJE – MYŚLI.

Dzięki temu najważniejszym obszarem oddziaływań staje się więź, głęboka relacja pomiędzy dorosłym a dzieckiem, w której to dorosły (a dokładniej sieć i jakość jego relacji z innymi i światem) jest modelem i wzorcem funkcjonowania w świecie.

Z tych założeń wynika model rozwojowy pedagogiki Gestalt, który skupia się na doskonaleniu umiejętności bycia dostrojonym do życia w nieustannym przepływie. Życia, w którym bazowymi „kompetencjami” jest czucie i współ-czucie czyli poziom cielesny i emocjonalny. Czucie ciała, czucie emocji, czucie siebie i relacji z innymi. Dopiero na tych piętrach – cielesnym i emocjonalnym, buduje się poziom mentalny, który następnie tworzy sferę kultury, swoistą domenę człowieka.

Zaproszenie kierujemy do osób, które na co dzień mają kontakt z dziećmi – rodziców, wychowawców, opiekunów, instruktorów i chcą pogłębiać swoją samoświadomość i rozwijać kompetencje wychowawcze.

Warsztat jest elementem tworzenia spójnej koncepcji pedagogiki Gestalt i testowaniem narzędzi i metod szkoleniowych adekwatnych do tej koncepcji. Jako jego uczestnicy staniecie się niejako jej współtwórcami, ponieważ jako pierwszych zaprosimy Was do tej struktury i poprosimy do podzielenia się feedbackiem na ile teoria łączy się z praktyką;)

Szczegóły

Początek:
27 maja, 2023
Koniec:
28 maja, 2023
Koszt:
350zł – 600zł
Witryna internetowa:
https://fb.me/e/2KxsKrqSx

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Kultury Ruczaj
ul. Roztworowskiego 13
Kraków,
+ Google Map
Skip to content